Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chris Barrie BrittasTHE BRITTAS EMPIRE - Brittasovo impérium

 
"Rozdíl mezi Brittasem a Rimmerem je ten, že Brittas žije v iluzi, že všechno co dělá a říká je úžasné, zatímco Rimmer o sobě ve skrytu duše ví, že je mamlas. Navenek jsou to oba arogantní hlupáci."
Chris Barrie

 
Britský sitcom, který běžel na BBC v letech 1991 až 1997. Seriál se točí kolem osoby Gordona Brittase, ředitele centra volného času ve Whitbury New Town, příšerně nesnesitelného tvora… s těmi nejlepšími úmysly. V roce 2004 se tento seriál dostal na 47.místo ankety o nejlepší britský sitcom na BBC.

Brittas Empire


Osoby a obsazení:

  

Gordon Brittas – Chris Barrie

Helen Brittasová – Pippa Haywood

Laura Lancingová – Julia St. John (série 1-5)

Colin Weatherby – Michael Burns

Gavin Featherly – Tim Mariott

Tim Whistler – Russel Porter

Carole Parkinsonová – Harriet Thorpe

Linda Perkinová – Jill Greenacre

Julie Porterová – Judy Flynn (série 2-7)

 

 

Chris BarrieGordon Brittas je příšerný, nesnesitelný, protivný a malicherný ředitel centra volného času ve Whitbury. Jeho snem je sjednotit lidské pokolení pomocí sportu, bohužel snahou tuto vizi naplnit se mu daří pravý opak. Neustále vydává neprozřetelné příkazy se zhoubnými následky a snaží se řešit malé problémy tak, že způsobí velké. Navíc absolutně neumí jednat s lidmi. Tím vším Brittas neúmyslně vnáší chaos do životů svých zaměstnanců, svých návštěvníků a své neurotické, na lécích závislé manželky Helen.

 

Obrazek

Helen Brittasová se snaží vyrovnat s Gordonovými způsoby četnými zálety a hrstmi prášků. Miluje svého manžela, přestože své city k němu dává najevo jen málokdy a většinou tehdy, když u toho není. Tolerance jeho výstředního chování ji dostává do stále rostoucího napětí. Uleví si vlastně jen u Gordonovy pravé ruky, jeho podřízené Laury Lancingové.

 

Obrazek

Laura Lancingová pracuje v centru jako Gordonova zástupkyně. Rozumí Helen a na svého šéfa si vypěstovala tlustou vrstvu hroší kůže. Je to Laura, kdo se po kouscích snaží vše dát zase do pořádku poté, co Brittasova dobrá vůle přivedla centrum do totálního chaosu. Mezi ní a jejím šéfem je cítit nevyslovené jiskření, zvláště Brittas má tendence ztrácet hlavu. V pozdějších sériích se Laura odstěhuje do Ameriky se svým zámožným manželem Michelem.

 

ObrazekDalší Gordonův zástupce je Colin Weatherby. Colin je hnusný, smrdutě odporný chlap, nicméně srdce má na pravém místě. Trpí častými záněty rukou a nejrůznějšími kožními alergiemi, například na vodu, což působí vzhledem k tomu, že má na starosti i bazén, poněkud potíže. Jako jediný zaměstnanec Brittase obdivuje, a stejně jako jeho šéf je poněkud náchylnější k nejrůznějším nehodám.

 

ObrazekDále k personálu patří neúspěšná a plačtivá recepční Carole Parkinsonová, neustále pronásledovaná smůlou. Brittas se snaží Carole pomáhat, což ji nevyhnutelně vrhá do dalších a dalších depresí. Navzdory všem svým problémům ale Carole vítá veřejnost s úsměvem na tváři. Je milující matkou tří dětí - dvě z nich jsou dvojčata, která jsou většinou uložena ve vel­kých zásuvkách přímo na recepci. Jejich otcem je Gordon Brittas. Neptejte se.

 

ObrazekJulie Porterová je Gordonova sekretářka s jazykem jako břitva, která svého šéfa nesnáší a poštěkává „Mám práci!“ pokaždé, když po ní cokoli chce. Nikdy se mu nebojí říct, co si o něm doopravdy myslí.

 

Obrazek

Poněkud lépe než Julie spolupracuje Linda Perkinsová, trochu plachá osůbka, která se ovšem do plnění Brittasových úkolů vrhá s nadšením.   
 

ObrazekGavin Featherly (plavčík) je v jádru dobrák, ale jakmile ho potrefí povýšení do vyšší funkce, začne se chovat nesmírně arogantně. Střídavě udržuje vztah s žárlivým a citlivým Timem Whistlerem, který stejně jako Gavin občas trpí příležitostnými výkyvy nálad.

 

Krom personálu se v seriálu objevuje člen městské rady Jack Drugett. On a městská rada navzdory mnoha pokusům nikdy neuspějí ve snaze Brittasse sesadit z postu ředitele. Z tohoto důvodu se centrum změní v kalamitní oblast prostou zákazníků. Překvapivě je Whitburské centrum volného času v pozdějších sériích jakžtakž úspěšné, když se Brittas postupně poučí ze svých chyb. Nicméně přes veškeré snahy nepokoje mezi personálem stále přetrvávají.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vynikající seriál

(Krabat, 28. 4. 2010 19:48)

Naneštěstí pouze pro lidi, kteří slušně ovládají angličtinu. Titulky, až na výjimky, neexistují, český dabing také ne (což je jen dobře). Chris je tady naprosto excelentní a celý seriál stojí pouze na něm. Míra blbosti, jakou ztvárnil v podobě Brittase, je přímo neskutečná. Tento seriál bych povinně vysílal všech manažerům/trenažerům, kteří otravují život dalším lidem. Pro mě jeden z nejlepších seriálů, jaké jsem kdy viděl!