Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

MASSIVE SERIES – ohromné pořady

 

Tohle je překlad přímo z Chrisových stránek. Prosím ty z vás, kteří umí lépe anglicky a rozumí technice – nebijte mě. Já nemám ani řidičák:)
 
Pokud máte zájem podívat se na ukázky ze série Massive Engines, stačí kliknout sem.


Massive Engines – ohromné motory

 Obrazek

Není nic lepšího než vůně velmi starého, ohromného motoru, který se probral zpět k životu! V tomto seriálu jsem se vydal hledat nejmohutnější motory na světě. Ten největší měl rozměry třípatrového domu! Každá epizoda popisuje vznik a vývoj motorů pro různé typy strojů – od závodních aut po trysková letadla… až po ohromná rypadla!

Užil jsem si spoustu zábavy na testovacích jízdách bláznivých strojů, při řízení praštěných experimentů, které měly vysvětlit, jak různá zařízení pracují, a na cestě po stopách některých technických divů a geniálních inženýrů.

 

 

Massive Machines – Ohromné stroje


Obrazek Nejen motory bývají ohromné, má druhá mise mě zavedla k hledání největších strojů na světě. Jsou to nejmohutnější pracovní nástroje – praví skrytí hrdinové světa strojů.

Mezi nezapomenutelné zážitky patřila mořská letecká mise na helikoptéře Sea King, plavba na vznášedle a setkání s tak pozoruhodnými letouny, jako tento báječný Super Guppy na obrázku.  

 
 

Massive Speed – Ohromná rychlost

Obrazek Od největších k nejrychlejším. Celá mise byla o hledání rychlosti, která vám vžene slzy do očí, rozbuší srdce a ze které vám spadne čelist až ke kolenům. Byla to spousta zábavy a často příjemného strachu.

Některé díly jsou o velmi vysoké rychlosti – nadzvukových stíhačkách nebo nejrychlejších autech a motorkách na světě. Jiné řeší otázku, jak inženýři dosahují maximální rychlosti u opravdu ohromných zařízení – například u válečných lodí.

Mezi vrcholné zážitky patřily například testovací jízdy několika úžasných  motorek na TT okruhu na ostrově Man, řízení závodního motorového člunu rychlostí přes sto mil za hodinu – a pokoření německé autostrády v nejrychlejším sporťáku na světě.

 

zdroj: http://www.chrisbarrie.co.uk

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář